top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Okradła ukraińską armię?

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu w połowie kwietnia otrzymali zgłoszenie o kradzieży lunety teleskopowej o wartości prawie 17 tysięcy złotych. Sprzęt optyczny, zakupiony przez jedno ze stowarzyszeń, miał zostać przekazany ukraińskim żołnierzom walczącym z okupantem.


18 kwietnia do Komisariatu Policji w Swarzędzu zgłosiła się kobieta, obywatelka Ukrainy, która poinformowała o przywłaszczeniu specjalistycznego sprzętu optycznego przez nieznaną jej osobę. Do zdarzenia miało dojść w autobusie podmiejskim. Jak się okazało kobieta jest członkinią stowarzyszenia, które chcąc pomoc ukraińskim żołnierzom w walce z okupantem, zakupiło lunetę teleskopową do broni palnej.


Policjanci ze Swarzędza, którzy zajęli się sprawą szybko ustali, że lunetę przywłaszczyła starsza kobieta, która wysiadła z autobusu na poznańskiej Śródce. Okazało się, że to 73-letnia mieszkanka Swarzędza.


Seniorka została zatrzymana 21 kwietnia. Policjanci przeszukali jej mieszkanie i znaleźli utraconą lunetę. 73-latka nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszała zarzut przywłaszczenia, do którego się przyznała. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


Iwona Liszczyńska, Policja Poznań


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page