top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Operowy Oscar dla „Parii” Teatru Wielkiego

„Paria” Stanisława Moniuszki w reżyserii Grahama Vicka i pod kierownictwem muzycznym Gabriela Chmury została uhonorowana prestiżową nagrodą International Opera Awards w kategorii „dzieło odkryte na nowo”! International Opera Awards to międzynarodowa nagroda w zakresie twórczości operowej, przyznawana od 2012 roku. W środowisku nazywana jest Operowym Oscarem.


Uroczysta gala najważniejszej międzynarodowej nagrody środowiska muzycznego – International Opera Awards – odbyła się 10 maja 2021 roku w Internecie. Wśród nagrodzonych w prestiżowym konkursie znalazła się Paria Teatru Wielkiego w Poznaniu w kategorii „dzieło odkryte na nowo”. Inscenizację przygotował Graham Vick, reżyser zaliczany do grona najciekawszych współczesnych twórców operowych, który na zaproszenie Teatru Wielkiego w Poznaniu po raz pierwszy pracował w Polsce.


Paria Stanisława Moniuszki, pod kierownictwem muzycznym zmarłego w listopadzie 2020 r. Gabriela Chmury i w reżyserii wizjonera teatru operowego Grahama Vicka, jest jednym z najważniejszych spektakli Teatru Wielkiego w Poznaniu zrealizowanych w ciągu ostatnich lat. Wcześniej spektakl został już wyróżniony czterema nagrodami środowiska muzycznego im. Jana Kiepury za rok 2019 za redefinicję operowego superwidowiska oraz intuicyjne i nienachalne włączenie widzów w inscenizację. Premiera Parii odbyła się 28 czerwca 2019 w hali widowiskowo-sportowej Arena. Był to jeden z najważniejszych punktów obchodów Roku Moniuszki – świętowanego z okazji dwusetnych urodzin kompozytora.13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page