• Redakcja Nowy Poznań

Otwarte teatry w Poznaniu

Od 12 lutego działalność teatrów w Polsce została wznowiona również w stacjonarnej formule, z tej okazji poznańskie placówki opublikowały pismo, w którym zapewniają, że są przygotowani na bezpieczne przyjęcie publiczności.


Czas lockdownu wykorzystaliśmy na przygotowania do tego, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w przestrzeni teatralnej, ale także pracowaliśmy i przygotowywaliśmy premiery.


Jednak w kontekście rozwijającej się sytuacji epidemicznej i nadejście trzeciej fali wirusa Covid-19, czy realnym stanie się fakt wydarzeń kulturalnych z publicznością na trybunach? Władze teatrów Nowego oraz Polskiego w Poznaniu informują:


(...) nie pojawił się (w Polsce i na świecie) żaden potwierdzony naukowo dowód ani żadne opublikowane badanie, które łączyłoby działalność teatralną z rozwojem sytuacji epidemicznej.


Widzowie bacznym okiem obserwują zmieniającą się sytuację, która w odniesieniu do zwiększającej się ilości zakażeń w Polsce, nie jest optymistyczna i najprawdopodobniej doprowadzi do szybkiego zamknięcia wszystkich placówek kulturalnych tak jak już uczyniono to w województwie Warmińsko Mazurskim.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie