• Redakcja Nowy Poznań

#OtwieraMY restauracje?

Ogólnopolska akcja #OtwieraMY propagowana przez część liderów Konfederacji rozwija się. Trudno pisać o szerokim jej zasięgu, bo to kilkadziesiąt podmiotów w Polsce, ale każdego dnia kolejne restauracje, siłownie, hotele, obiekty turystyczne i sportowe wznawiają swoją działalność, mimo obowiązujących przynajmniej do 31 stycznia 2021 roku obostrzeń. W Poznaniu w ciągu tego tygodnia otworzyły się trzy miejsca gastronomiczne: restauracja Szczaw i Mirabelki na poznańskim Piątkowie oraz trzy lokale w City Parku przy ul. Wyspiańskiego należące do tego samego konceptu - spółki City 88. Otwarcie planuje także restauracja ze Złotowa - Pizzeria Neapoli.


Czy poznańskich przedsiębiorców czeka los biznesmena z Ostrowa Wielkopolskiego? Wysoką karą bowiem - 30 tys. zł - został ukarany przez ostrowski sanepid właściciel restauracji Black Dave Restaurant. W rozmowie dla portalu www.kurierostrowski.pl restaurator podzielił się opinią na temat działania służb sanitarnych i rozporządzeń rządowych (patrz wideo).


W niedzielę właściciel restauracji przy ul. Wolności w Ostrowie postanowił otworzyć swój lokal dla gości. Następnego dnia na podstawie kontroli sanepid ukarał restauratora karą administracyjną w kwocie 30 tys. zł. Straci zapewne także dotacje z rządowej tarczy. Jak podkreśla Dawid Zmyślony z Black Dave Restaurant, nałożenie kary i ograniczanie możliwości prowadzenia lokalu na podstawie rozporządzenia jest bezprawne. Restaurator zapowiada podjęcie kroków i postanowił by restauracja nadal była otwarta dla gości „testerów”.


50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie