• Redakcja Nowy Poznań

Pływalnia otwarta

Na os. Zwycięstwa mieszkańcy Poznania mogą korzystać z nowego basenu. W środku pływalni Winogrady znajdują się dwa baseny. Główny, o wymiarach 25 na 12,5 metrów i głębokości od 1,2 do 1,8 m, mieści sześć torów. Jednocześnie będzie mogło z nich korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy jest basen rekreacyjny (o wymiarach 5 na 9 m i głębokości 0,9-1,1 m) składający się z dwóch połączonych ze sobą niecek. W jednej z nich zainstalowano urządzenia do hydromasażu.


Odwiedzający pływalnię mogą skorzystać z sauny. Do dyspozycji są także szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy obiekcie otwarty zostanie parking zapewniający miejsca dla ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dla rowerów.


Budynek został przystosowany do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Wejście główne nie jest ograniczone żadnymi stopniami, a w środku przygotowano miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.


Pływalnia na os. Zwycięstwa jest drugim - po pływalni na os. Piastowskim - tego typu obiektem w mieście, wybudowanym przez spółkę PTB NICKEL, tym razem działającą w konsorcjum z firmą Ekspertis Budownictwo. Koszt inwestycji to ok. 25,7 mln zł.


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie