top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Pamiętacie Gawronika?

W tym artykule nie przeczytacie niczego nowego. Zestawiono jedynie dane i fakty a wnioski proszę wyciągnąć samemu. W tym jednym przypadku mowa o rynku 200 mld zł rocznie to prawie połowa obecnego budżetu RP! (patrz dalej w zakładce) Historia jest taka: Rozpadła się komuna. WSS Społem to dawna komuna, która panowała nad rynkiem spożywczym. Wchodzą nowe podmioty jak np. Elektromis. Pan Gawronik - agent SB - uważa się, że jest z nimi związany. Dziennikarz Ziętara, rzekoma dostawał materiały od służb na swe artykuły. Zniknął... ciała nie znaleziono - wciąż trwa dochodzenie.


Tam gdzie artykuły spożywcze itp. są zawsze pieniądze bo ludzie muszą jeść. Wie też o tym mafia sowiecka dlatego siedzi w tym biznesie i rozwinęła go na cała Europę i świat, ale nie tylko to - w ten też sposób rozwinięto siatkę zbierania informacji i nic nie można zrobić - wszystko zgodnie z prawem. Na wideo gwiazda TVN24 pani Pieńkowska rozlicza pana Gawronika i mówi, że był obrzydliwy bo agent SB etc.. Sama zamężna z panem Czarneckim rzekomo następnym agentem, oboje w cudowny sposób zwiali do Izraela!


Dane:

- Poznański dziennikarz Jarosław Ziętara, który zniknął 1 września 1992 r., interesował się przekrętami Elektromisu. Sądziłem, że firma go przekupi, ale sprawy wymknęły się spod kontroli. Został zabity, a ciało wrzucono do kwasu - zeznał w czwartek w sądzie Zdzisław K. w trakcie procesu byłego senatora Aleksandra Gawronika, oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary. Poznańska firma Elektromis, na terenie której Gawronik miał podżegać do zabicia dziennikarza, w 1992 r. była u szczytu potęgi. Negatywny artykuł w prasie byłby zagrożeniem. Oficjalnie przecież Elektromis był największą w Polsce siecią hurtowni spożywczych, jego reklamy pojawiały się przed serialem "Dynastia". Później ludzie Elektromisu otwierali kolejne sieci handlowe: Żabka, Biedronka, Małpka, Bio Family.


Mariusz Świtalski (ur. 19 maja 1962 – polski przedsiębiorca, twórca marek Elektromis, Eurocash, Biedronka, Żabka, Małpka Express, jeden z najbogatszych Polaków notowany w rankingu tygodnika „Wprost". Od drugiego roku życia wychowywał się w różnych domach dziecka, najdłużej w domu prowadzonym przez zakonnice w Szamotułach. Skończył 2-letnią szkołę zawodową w zawodzie hydraulika. Następnie, jako uczeń 2. klasy poznańskiego Technikum Budowlanego, został aresztowany za włamania w 1979, a 15 maja 1981 skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności. W latach 80 handlował na poznańskich targach, pod koniec lat 80. wyspecjalizował się w kawie, a potem w sprzęcie komputerowym. W 1987 założył Elektromis sp.z o.o. (z siedzibą przy ul. Ognik w Poznaniu), przedsiębiorstwo importujące konfekcję, sprzęt RTV, piwo oraz spirytus. W ciągu 2 lat przeobraziło się ono w ogromny holding. W 1992 Elektromis posiadał 50 hurtowni na terenie całej Polski i 168 mld zł (16,8 mln PLN) zysku rocznie. Więcej na Youtube:


Piotr Aleksander Grzywacz


42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page