top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Pierwszy agresor z Nowego Miasta z nakazem

Policjanci z Nowego Miasta w Poznaniu już kilka dni po wprowadzeniu ustawy antyprzemocowej skorzystali z nowych uprawnień i wydali nakaz opuszczenia mieszkania dla agresora. W przypadku złamania tego postanowienia, mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

30 listopada br. zaczęły obowiązywać wprowadzone przez resort sprawiedliwości nowe przepisy ustawy antyprzemocowej. zostały one stworzone z myślą o osobach dotkniętych przemocą w rodzinie. Już kilka dni po ich ogłoszeniu Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto skorzystali z nowych uprawnień i wydali nakaz opuszczenia mieszkania dla agresora.


Kiedy mundurowi otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w rejonie Nowego Miasta istnieje podejrzenie stosowania przemocy wobec kobiety, ze strony jej męża, policjanci podjęli decyzję o natychmiastowej izolacji mężczyzny. Po zapoznaniu się ze sprawą mundurowi zdecydowali o wydaniu agresorowi nakazu opuszczenia, wspólnie zamieszkałego z żoną lokalu i zakazu zbliżania się do niego, na określoną odległość. Priorytetem dla policjantów było zapewnienie kobiecie i jej dzieciom bezpieczeństwa w domu.


Zgodnie z prawem mężczyzna nie może wrócić do mieszkania przez 14 dni, a w uzasadnionych przypadkach okres ten może zostać przedłużony przez sąd. Jeśli agresor złamie którekolwiek postanowienie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.


Marta Mróz, Policja Poznań


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page