top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Pijak w BMW

Kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, świadczenie pieniężne oraz ograniczenie wolności. Karę w takim właśnie wymiarze otrzymał mężczyzna, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto w trakcie badania na zawartość alkoholu sprawca próbował uciec z miejsca zdarzenia. Został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i doprowadzony do policyjnego aresztu.


9 stycznia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pełnili służbę w rejonie Nowego Miasta w Poznaniu. Przed północą na ul. Hetmańskiej zauważyli BWM, którego kierowca jechał zbyt szybko. Po chwili zatrzymali go do kontroli.


W trakcie rozmowy z policjantami od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest on pijany. Miał ponad promil alkoholu. Ponadto w trakcie interwencji sprawca podjął próbę pieszej ucieczki z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę. Trafił on do policyjnego aresztu.


Kolejnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 28-letni mieszkaniec Swarzędza przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 4-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 5 tysięcy złotych świadczenia na rzecz pomocy pokrzywdzonym, 1 roku ograniczenia wolności poprzez nieodpłatne wykonywanie kontrolowanych prac w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz obciążenie kosztami sądowymi.


Marta Mróz Policja Poznań


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page