• Redakcja Nowy Poznań

Piosenka o szczepieniach

Miasto Poznań rozpoczęło kampanię społeczną propagującą szczepienia: "Głupio się nie szczepić". Jej pierwszą odsłoną jest piosenka, do której nakręcony został klip z udziałem poznańskich artystów. Od poniedziałku można go zobaczyć na miejskich profilach w mediach społecznościowych i na kanale YouTube.


Materiał video został nagrany w centrum Poznania. Wzięła w nim udział grupa artystów i artystek związana z poznańskimi teatrami offowymi. Aktorzy i aktorki przebrani są w kolorowe dmuchane kule, przypominające wirusy. W tych niewygodnych strojach próbują normalnie funkcjonować w mieście: w parku, w kawiarni, w tramwaju - co im ewidentnie wychodzi... głupio.


- Kluczowym momentem filmu jest pojawienie się medyka, który zmienia rzeczywistość wygłupiających się osób i ułatwia im codzienne funkcjonowanie - mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP - W tle słychać refren piosenki: "można robić głupie rzeczy, lecz najgłupiej się nie szczepić". Od tej pory bohaterowie filmu mogą swobodnie iść do ulubionej kawiarni i stanąć w kolejce po lody. Mogą też bez przeszkód wpaść sobie w ramiona przed poznańską Operą.


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie