top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Podpalacz z Suchego Lasu

Policjanci z Suchego Lasu niecały tydzień po zdarzeniu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie biblioteki w Chludowie. Usłyszał już zarzut spowodowania pożaru, za który grozi mu do 10 lat więzienia. Został objęty policyjnym dozorem.


26 listopada o 1.40 w nocy policjanci z Suchego Lasu zostali powiadomieni o pożarze w Chludowie. Na miejscu okazało się, że na parterze budynku pali się biblioteka. Na piętrze mieszkały 2 rodziny, które zostały ewakuowane. Funkcjonariusze zabezpieczyli cały teren podczas trwania akcji gaśniczej. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych zostały przeprowadzone oględziny przez biegłego z zakresu pożarnictwa i technika kryminalistyki KMP w Poznaniu. Na podstawie śladów biegły jako wstępna przyczynę zdarzenia podał podpalenie. W związku z tym, że doszło do przestępstwa, sprawą zajął się Komisariat Policji w Suchym Lesie.


Sprawa była trudna ponieważ nie było zbyt wielu punktów zaczepienia. Dochodzeniem zajęła się policjantka z pionu kryminalnego. Przesłuchała świadków pożaru, analizowała zabezpieczone ślady i monitoringi. Sprawdzała wszystkie sygnały, które docierały do niej w tej sprawie. To wszystko pozwoliło na wytypowanie jej potencjalnego sprawcy podpalenia. Mężczyzna został zatrzymany 2 grudnia w Poznaniu. Nie potrafił w żaden racjonalny sposób wyjaśnić motywów swojego postępowania. Usłyszał zarzut z art. 163 kodeksu karnego, za który grozi do 10 lat więzienia.


Maciej Święcichowski


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page