top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Podróbki na Wildeckim

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali stoisko z odzieżą i galanterią na jednym z poznańskich targowisk. Wszystkie przedmioty mialy zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne. Za tego typu działanie grozi nawet do 2 lat więzienia.


Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu na początku maja zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał na Rynku Wildeckim ubrania i inne przedmioty, z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci na miejscu potwierdzili posiadane informacje. 47-latek posiadał na swoim stoisku zarówno ubrania jak również galanterię ze znakami znanych światowych producentów.


Funkcjonariusze zabezpieczyli cały towar, również ten który był przechowywany w samochodzie dostawczym należącym do zatrzymanego. Łącznie zabezpieczono kilkaset sztuk ubrań, torebki i bieliznę. Wartość strat jakie mogły ponieść poszkodowane firmy oszacowano wstępnie na ok. 200 tys. złotych. Mieszkaniec Poznania po zakończeniu wszystkich czynności może usłyszeć zarzut z art. 305 prawo własności przemysłowej, za który grozi do 2 lat więzienia.


Maciej Święcichowski


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page