top of page
  • Stanisław Barełkowski

Polacy podbijają Turniej Czterech Skoczni!

Turniej Czterech Skoczni rozpoczął się 28 grudnia 2020 r. i początkowo były wątpliwości co do występu polskich skoczków przez pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego ze skoczków. Jednak pomimo różnych perturbacji Polacy zostali dopuszczeni, na nieszczęście dla zagranicznych rywali, gdyż najbliżej zwycięstwa jest Kamil Stoch, który może wygrać tę imprezę już po raz trzeci w karierze. O 15 punktów wyprzedza Dawida Kubackiego oraz o 20 lidera Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda.


Były trener Polaków obecnie trener Niemców - Stefan Horngacher wypowiadał się w następujący sposób na temat dominacji Stocha w turnieju:

Nie wyobrażam sobie, żeby Kamil nie wygrał turnieju. Stoch to stuprocentowy profesjonalista, który nawet swoje życie prywatne podporządkował sportowi. Jego ciało jest w stu procentach zbudowanie pod skoki narciarskie, to idealny skoczek.


Jutro odbędzie się wielki finał TCS, czy Kamil Stoch utrzyma się na pierwszej pozycji? Oraz czy znów zobaczymy dwóch Polaków na podium? To zostanie rozstrzygnięte jutro a transmisja skoków na żywo w TVP Sport oraz online w TVPSPORT.PL od godz. 15:45. Konkurs skomentują Przemysław Babiarz oraz Stanisław Snopek.


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page