• Redakcja Nowy Poznań

Policja apeluje i ostrzega

Policjanci mają przed sobą bardzo trudny okres. Staną na straży zachowania reżimów narodowej kwarantanny i będą podejmowali setki interwencji, które grupa obywateli będzie odbierała z niezrozumieniem. Szerzą się teorie koronasceptyczne i nastawienie części Polaków, w tym Poznaniaków do zarządzeń premiera jest negatywne oraz agresywne. Stąd apel poznańskiej policji, uprzedzający możliwe konflikty i przedstawiający ryzyka;


Szanowni Państwo Apelujemy!


Pozostańcie w domach, ograniczcie kontakty i wyjścia do niezbędnego minimum, a w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia nie wahajcie się wezwać Nas do pomocy.


Okres epidemii, to także czas gdy oszuści próbują za wszelką cenę pozyskać pieniądze w szczególności od seniorów pod pretekstem walki z KORONAWIRUSEM. Nie ulegajmy emocjom i pamiętajmy, że instytucje zajmujące się walką z epidemią nie kontaktują się z osobami prywatnymi, nie oferują maseczek czy testów na KORONAWIRUSA, nie zbierają datków w mieszkaniach i domach, nie sprzedają szczepionek i cudownych medykamentów oraz nie prowadzą dezynfekcji mieszkań.


Pamiętajmy!


Jeżeli zadzwoni telefon, a po drugiej stronie rozmówca nakłania Nas na przekazanie pieniędzy, oferuje produkty medyczne, diagnostykę wirusową to jest to prawdopodobny oszust. W takiej sytuacji najlepiej należy się rozłączyć, a następnie poinformować o takiej rozmowie Policję pod nr. 112. Policja wciąż monitoruje kwestię przestępczości i codzienne ujawnia przypadki oszustw. Większość z tych przypadków kończy się ukaraniem sprawców, jednak pełny sukces możemy osiągnąć wyłącznie przy wsparciu obywateli.


PRACUJEMY DLA WAS! ZOSTAŃCIE W DOMU DLA NAS!


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie