• Redakcja Nowy Poznań

Policja szuka oszusta

Policjanci z Komisariatu Policji na Wildzie zajmują się sprawą oszustwa. Mężczyzna, którego wizerunek został opublikowany może mieć związek z wprowadzeniem w błąd pokrzywdzonego, co do zamiaru i możliwości wywiązania się z umowy. Rozpoznajesz go? Skontaktuj się z policjantami.


Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Wilda prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa na kilka tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło w okresie od lipca do września br. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca podjął się wykonania prac budowlanych, jednak pomimo wpłaconej zaliczki nie wywiązał się ze zobowiązania, pieniędzy nie zwrócił i nie można nawiązać z nim żadnego kontaktu.


Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że oszukanych w ten sposób osób może być znaczenie więcej. Modus operandi działania przestępców w tych przypadkach jest następujący.


Sprawca kontaktuje się z pokrzywdzonym i pobiera od niego zaliczkę na materiały budowlane. Następnie wraz z innymi osobami - współpracownikami symuluje rozpoczęcie prac budowlano-remontowych. Po krótkim czasie wszyscy opuszczają teren budowy pod pretekstem zakupu części potrzebnego do budowy towaru i już nie wracają. Na tym etapie kontakt się urywa.


Osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny, mają istotne informacje na ten temat lub zostały w ten sposób oszukane prosimy o kontakt z policjantami z poznańskiej Wildy tel. 47 77 125 11/12 lub 112!


Marta Mróz


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie