top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Porażka i pożegnanie z pucharem Polski

Lech Poznań wczoraj przegrał ćwierćfinał Pucharu Polski z Raków Częstochową wynikiem 0:2 i tym samym pożegnał się z dalszym uczestnictwem w rozgrywkach. Puchar to tylko sześć meczów, ale to też rozgrywki, w których można zdobyć trofeum, będące niezwykle ważnym symbolem dla każdego klubu. Jakie są głosy po meczu i dlaczego doszło do porażki?


Przed meczem pojawiały się optymistyczne opinie i nadzieje na zwyciężenie całego turnieju. Jednak rzeczywistość okazała się mniej przychylna i już na etapie ćwierćfinału Poznaniacy pożegnali się z możliwością zdobycia trofeum oraz z drogą o walkę w europejskich pucharach.


Jak grę swojego klubu ocenił trener Dariusz Żuraw?


Niestety nasza przygoda z pucharem kończy się w nienajlepszym stylu, trzeba pogratulować Rakowowi, który wygrał zasłużenie. My poza fazą w pierwszej połowie meczu, 20-25 minut, gdzie wyglądaliśmy nieźle, to niestety w wielu fragmentach spotkania graliśmy bardzo nerwowo, nie byliśmy w stanie wyprowadzić piłki od tyłu, mieliśmy bardzo dużo strat, a to napędzało rywali i niestety skończyło się porażką.


Bardziej dosadnie o grze Lecha wypowiadał się jego zawodnik Jesper Karlstrom:


Jesteśmy bardzo zawiedzeni wynikiem, ale także naszym stylem gry, bo po prostu nie byliśmy dziś wystarczająco dobrzy, by pokonać rywali. Brakowało nam pomysłu, musimy być na boisku mądrzejsi.


źródło: lechpoznan.pl


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page