top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Poważne zmiany w ruchu

Jak podaje MPK, w nocy z 6 na 7 grudnia 2020 r. (z niedzieli na poniedziałek) nastąpiła zmiana organizacji ruchu na obszarze przebudowywanego ronda Rataje. Zamknięty został wyjazd z ul. Świętego Rocha w ul. Jana Pawła II. Tym samym wyłączony tymczasowo będzie wyjazd z dworca autobusowego.


Autobusy wyjeżdżające z dworca autobusowego korzystać będą z tymczasowego wyjazdu położonego na wysokości peronu 2.


Zamknięcie wyjazdu z ul. Św. Rocha spowoduje również zmiany w przebiegach tras komunikacji nocnej oraz w organizacji przesiadek.


Tramwaje linii 201 jadące w kierunku Unii Lubelskiej będą zatrzymywać się dodatkowo na tymczasowym przystanku „Kórnicka” zlokalizowanym na ul. Kórnickiej przed skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II (od strony Politechniki). Na tym przystanku oczekiwać będą na przesiadkę pasażerów z autobusu linii 237 jadącego w kierunku Starołęki.


Autobusy linii 231 jadące w kierunku Unii Lubelskiej wrócą na stałą trasę – nie będą już kursowały ul. Świętego Rocha, lecz ul. Kórnicką do ul. Jana Pawła II. Autobusy będą zatrzymywać się dodatkowo na tymczasowym przystanku „Kórnicka” zlokalizowanym na ul. Kórnickiej przed skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II (od strony Politechniki). Na tym przystanku oczekiwać będą na przesiadkę pasażerów z autobusu linii 237 jadącego w kierunku Starołęki.


Autobusy linii 237 jadące w kierunku Starołęki nie będą kursowały ulicami Kórnicką i Św. Rocha – z ronda Śródka pojadą prosto ul. Jana Pawła II aż do ronda Rataje. Zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku „Kórnicka” zlokalizowanym na ul. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Kórnicką (od strony ronda Śródka). Na tym przystanku oczekiwać będą na przesiadkę pasażerów z tramwaju linii 201 lub autobusu linii 231 jadącego w kierunku Unii Lubelskiej. Korekcie ulegnie rozkład jazdy linii 237.


Przesiadki między pojazdami linii 201/231 a 237 jadącymi w kierunku Rataj i Starołęki odbywać się będą na tymczasowych przystankach na węźle „Kórnicka”. Tymczasowe przystanki zlokalizowane zostają:


na ul. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Kórnicką (od strony ronda Śródka) dla linii 237,

na ul. Kórnickiej przed skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II (od strony Politechniki) dla linii 201 i 231 (dla tramwajowych linii dziennych przystanek nie obowiązuje).

Likwidacji ulega przystanek tymczasowy „Politechnika” na ul. Św. Rocha. Autobusy linii 231 w kierunku ronda Kaponiera i 237 w kierunku Głównej i Koziegłów oraz tramwaje linii 201 w kierunku os. Sobieskiego będą kursowały trasami bez zmian.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page