• Redakcja Nowy Poznań

Powstaje plan mobilności dla Poznania

Od poniedziałku (14 grudnia) rozpocznie się ostatni etap konsultacji gotowego już dokumentu, który następnie otrzymają pod obrady poznańscy radni miejscy.


Jak tłumaczył zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, "w obecnej sytuacji nie można niestety zorganizować normalnego spotkania, ale wydaje mi się, że forma konsultacji online spowoduje, że weźmie w nich udział więcej osób". - Wystarczy w dogodnym dla siebie momencie - w domu lub w pracy - wyrazić opinię poprzez elektroniczny formularz lub wziąć udział w jednym z kilku wideospotkań między 14 a 16 grudnia - wskazał.


- Głos każdej mieszkanki i każdego mieszkańca jest dla nas ważny. Chcemy bowiem poznać opinie i zebrać uwagi od jak największej grupy osób korzystających z różnych sposobów przemieszczania się i zainteresowanych rozwojem mobilności w naszym mieście. Interesuje nas głos osób mieszkających w Poznaniu od wielu lat, jak i młodzieży, bo to ona w przyszłości będzie mierzyć się z wyzwaniami współczesności- zaznaczył Wiśniewski.


Linki do udziału w spotkaniach online i elektronicznego formularza opinii dostępne są na stronie poznańskiego Urzędu Miasta. Na spotkania nie trzeba się wcześniej rejestrować.


Czytaj też: W Poznaniu wydłużono termin składania opinii ws. zmian w komunikacji nocnej


Plan Mobilności ma obejmować zagadnienia bezpieczeństwa i dostępności dróg pieszych, rowerowych, transportu publicznego oraz potrzeb osób zmotoryzowanych i planowania przestrzennego na terenie Poznania. Urząd Miasta Poznania wskazał, że większość obowiązujących obecnie w Poznaniu dokumentów dotyczących mobilności, w tym m.in. Polityka Transportowa Miasta, Polityka Parkingowa, Program Rowerowy, wymagało aktualizacji i nowego, obszernego przeanalizowania tematu.


- Konsultacje przeszła już nowa Polityka Mobilności Transportowej, uzupełni ją Plan Mobilności stanowiący rodzaj dokumentu wykonawczego. Swoje opinie na temat przygotowanego PZMM wszyscy zainteresowani mieszkańcy Poznania mogą składać do 11 stycznia 2021 roku za pośrednictwem formularza - podał magistrat.


Prace nad tworzeniem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania rozpoczęły się już w listopadzie 2019 roku. Datą docelową zrealizowania Planu jest rok 2030. Za Portalem Samorządowym.


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie