top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Poznań bez dotacji

Porażka administracji prezydenta Jaśkowiaka! Poznań nie dostanie ani złotówki z drugiego rozdania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożono wnioski o dofinansowanie 51 projektów na łączną kwotę prawie 590 mln zł. Poznań wnioskował o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych m.in na budowę kładki Berdychowskiej.

Przy pierwszym rozdaniu, w sierpniu, Poznań otrzymał 93,5 mln zł tyle samo co inne duże miasta. Wnioskowano wówczas o dofinansowanie m.in. na modernizację wiaduktu przy ul. Gołężyckiej, modernizację i rozbudowę przedszkola 121 przy ul. Biskupińskiej oraz innych placówek oświatowych, czy też na remonty ulic.


Przy rozstrzygnięciu ogłoszonym 8 grudnia rozdysponowanie środków przebiegało w formie konkursów, a o tym kto i ile dostanie decydowały władze centralne. Miasto Poznań złożyło wnioski dla 51 projektów na łączną sumę 589,3 mln zł. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie ocenione przez wojewodę i przekazane do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, które organizowało konkurs. Było tylko jedno kryterium - kwota dotacji dla poszczególnych samorządów miały wynikać z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Poznań nie otrzyma żadnych dotacji z tego tytułu.

źródło: poznan.pl


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page