top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Poznańska opera z szansą na operowego Oscara!

International Opera Awards, najważniejsza międzynarodowa nagroda środowiska muzycznego, zwana operowym Oscarem, może trafić do poznańskiego Teatru Wielkiego. Opera Poznańska została dostrzeżona aż w trzech kategoriach: „dzieło odkryte na nowo” (Paria), „najlepszy reżyser” (Graham Vick) oraz „objawienie” (Dariusz Przybylski).


Ze względu na pandemię uroczysta Gala ogłoszenia wyników nie mogła odbyć się w 2020 roku. Organizatorzy International Opera Awards wyznaczyli nowy termin – rozdanie nagród odbędzie się już w poniedziałek 10 maja 2021 r. w formie wydarzenia online. Wieczór poprowadzi Petroc Trelawny (BBC Radio 3 Breakfast, komentator, gospodarz wydarzeń na żywo) wraz z gośćmi specjalnymi.


Paria Stanisława Moniuszki, pod kierownictwem muzycznym zmarłego w listopadzie 2020 r. Gabriela Chmury i w reżyserii wizjonera teatru operowego Grahama Vicka jest jednym z najważniejszych spektakli Teatru Wielkiego w Poznaniu zrealizowanych w ciągu ostatnich lat. Oprócz nominacji do Operowych Oscarów, spektakl został wyróżniony czterema nagrodami środowiska muzycznego im. Jana Kiepury za rok 2019, a także został uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń Roku Moniuszki.

Trailer spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=6PAYm1VI_x85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page