• Redakcja Nowy Poznań

Czy Warta utrzyma się w Ekstraklasie?

Za 21 dni Warta Poznań zmierzy się z Cracovią, będzie to pierwszy mecz po przerwie świątecznej. W jaki sposób przygotowują się zawodnicy Piotra Tworka? Czy beniaminek ze stolicy Wielkopolski zdoła utrzymać się w PKO Ekstraklasie?


Warta Poznań na koniec rundy zimowej znalazła się na 14. pozycji, zwyciężyła 4 spotkania, zremisowała 1 a przegrała 9. Trener Tworek wypowiadał się o swoim zespole jako bezkompromisowym - zremisowali tylko jedno spotkanie. Jednak całościowo zawodnikom Warty brakowało dokładności i pewności. Tak wypowiadał się trener Warty po jednym z meczów:

Nie byliśmy w stanie reagować na wydarzenia boiskowe, które tej reakcji wymagały. Przeciwnicy reagowali, a my nie mieliśmy jak tego zrobić. Gdy wiosną wrócą kontuzjowani, powinno się pod tym względem poprawić.


Czy beniaminkowi z Poznania uda się zmienić oblicze zespołu i wejść na wyższy poziom rangi zespołu? Chcą osiągnąć te cele poprzez intensywny plan treningowy, który prezentuje się następująco: 4-9 stycznia – treningi na własnych obiektach

11-16 stycznia – pierwszy obóz w Grodzisku Wlkp.

15 stycznia – sparing z Pogonią Szczecin (w Szczecinie)

18-23 stycznia – drugi obóz w Grodzisku Wlkp.

22 stycznia – sparing z Widzewem Łódź (miejsce do ustalenia)źródło: WARTA POZNAŃ

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie