top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Punkt szczepień masowych

Proponowanymi miejscami szczepień masowych są m.in. Stadion Miejski w Poznaniu, Dom Kultury w Stęszewie, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Arena Ostrów, Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach, I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu.

Propozycje czekają na zaopiniowanie, a pełna lista nowych punktów szczepień dla Wielkopolski ma zostać opublikowana do 11 kwietnia. W związku z tym, że do Polski od kwietnia trafia zdecydowanie więcej szczepionek niż wcześniej (w tym miesiącu ma ich być od 5 do 7 mln dawek), rząd planuje przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień. Żeby tak się stało, powstać mają co najmniej dwa punkty szczepień masowych w każdym powiecie. Jeden w szpitalu, a drugi w miejscu, które zaproponuje samorząd. Wszystko wskazuje jednak na to, że w Wielkopolsce takich punktów uda się utworzyć więcej.


Do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego trafiły właśnie propozycje od wszystkich samorządów w województwie. Łącznie jest ich 105, większość pozytywnie przeszła już weryfikację. Na liście znajdziemy także Swarzędz, a dokładniej – obiekty Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Który dokładnie? Tego urząd nie wskazuje, ale biorąc pod uwagę, gdzie inne samorządy chcą lokować punkty szczepień masowych – w grę wchodzi najpewniej lodowisko, hala widowiskowa lub stadion.


Z informacji WUW nie wynika też na razie, czy obiekt został już pozytywnie zaopiniowany, choć wymienienie SCSiR w informacji, pozwala tak myśleć. Ostateczne potwierdzenie już niebawem, bo najpóźniej 11 kwietnia. Do tego dnia ma się ukazać pełna lista punktów szczepień masowych.


Wykaz propozycji samorządów został już przekazany do wielkopolskiego oddziału NFZ, wojewódzkiego sanepidu oraz komendanta wojewódzkiego policji. Mają oni zaopiniować je pod względem sanitarno-epidemiologicznym, bezpieczeństwa i porządku publicznego.


Poniżej ujęcia obiektu, gdzie prawdopodobnie powstanie punkt.


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page