• Redakcja Nowy Poznań

Radni wspierają wandali

Większość radnych Powiatu Poznańskiego wsparła agresywnych manifestantów oraz wandali atakujących kościoły a także demonstrujących na rzecz aborcji w trakcie pandemii. Powstało specjalne oświadczenie - stanowisko rady, grożące policjantom, które głosi m.in:


Rada Powiatu w Poznaniu stanowczo sprzeciwia się temu i wyraża oburzenie wobec wykorzystywania policji do walki politycznej poprzez pacyfikowanie pokojowych manifestacji. Apelujemy do władz państwowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wszystkich obywateli, aby zaprzestały prześladowań protestujących środowisk i organizacji kobiecych. Żądamy natychmiastowego zakończenia eskalacji działań niezgodnych z prawem i policyjnej przemocy. Żądamy ukarania tych funkcjonariuszy, którzy bezprawnie używają siły wobec demonstrujących i zatrzymywanych. Domagamy się pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy wydali im rozkazy.


W trakcie dyskusji padło wiele inwektyw pod adresem policjantów, którzy pełnili swoje obowiązki i podejmowali interwencje wobec lewicowych demonstrantów, bagatelizujących przepisy sanitarne, obrażających uczucia religijne katolików oraz atakujących obiekty sakralne.


Najbardziej charakterystyczne były wypowiedzi przewodniczącego rady Piotra Burdajewicza z PO, który porównał policję do służb komunistycznych, twierdził także - że jako dziś 62 latek - wówczas nie mógł czynnie walczyć z komuną. Z kolei inny polityk PO, radny Seweryn Waligóra oświadczył na antenie Radia Poznań, że nie zna przypadków łamania prawa i wulgarnych zachowań manifestujących proaborcjonistów, dodał że nie slyszał o pani Lempart oraz szczycił się, że nie interesuje się polityką. Gratulujemy wyborcom tego pana. Warto posłuchać, momentami kabaretowej duskusji w sesji z 16.12. od 5 godziny z minutami:


47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie