top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Rozbój na Nowym Mieście

Jak ujęto sprawców rozboju na Nowym Mieście..? Policjant z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto po zgłoszonym rozboju pojechał na oględziny na miejsce zdarzenia. Ku jego zdumieniu, po pewnym czasie, zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. Wykorzystując fakt, że nie był umundurowany, rozpoczął z nadpobudliwymi młodzieńcami rozmowę. Przy wsparciu patrolu policyjnego wysłanego przez dyżurnych, krótka konwersacja zakończyła się zatrzymaniem 18 i 21-latka.


22 września br. po godz. 22 dyżurny z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto przyjął zgłoszenie o rozboju. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch młodych mężczyzn weszło do jednego ze sklepów spożywczych na poznańskim Nowym Mieście, wyciągnęli maczetę oraz pałkę teleskopową i strasząc sprzedawcę ukradli artykuły spożywcze, głównie alkohol.


Na miejsce zdarzenia od razu został zadysponowany policyjny patrol i funkcjonariusz z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego celem przeprowadzenia oględzin. Policjant dochodzeniowo-śledczy przyjął zawiadomienie i porozmawiał ze świadkami zdarzenia. Nagle zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców, którzy szli w stronę pobliskiego lasku. Wykorzystując fakt, że funkcjonariusz nie był umundurowany, podszedł do nich i zaczął rozmowę. W trakcie konwersacji mężczyźni byli nadpobudliwi, a jeden krzyczał o zatargach ze sprzedawcą sklepu, co tylko potwierdziło jego wcześniejszego przypuszczenia, że są sprawcami rozboju.


Policjant wiedział, że młodzi napastnicy mogą mieć przy sobie niebezpieczne narzędzia, dlatego tak prowadził konwersację, by nie wzbudzać ich podejrzeń. W między czasie wskazał patrolowi z Nowego Miasta miejsce przebywania sprawców. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto szybko przyjechali na miejsce i razem z nieumundurowanym policjantem zatrzymali młodych mężczyzn.


Sprawcy to mieszkańcy Poznania w wieku 18 i 21 lat. Policjanci zabezpieczyli maczetę oraz pałkę teleskopową oraz odzyskali część skradzionego mienia. Poznaniacy usłyszeli zarzuty gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz rozboju. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto. Sąd zastosował wobec 18 i 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Dominika Pupkowska - Bral


51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page