top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Samobójstwo księdza

Tragedia miała miejsce w kościele św. Michała Archanioła w Poznaniu. W środę, 20 stycznia jeden z księży popełnił samobójstwo. Ciało odkryła jedna z parafianek. Chwilę przed śmiercią zmarły ksiądz wyspowiadał się w kościele. Chociaż na co dzień w nim nie służył, to był znany proboszczowi. W przeszłości pracował w tej parafii. Do zdarzenia doszło we środę, 20 stycznia.

Głos Wielkopolski relacjonuje:

- To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło - mówi ksiądz Eugeniusz Guździoł, proboszcz parafii św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej w Poznaniu.

I dodaje: - To był bezkonfliktowy i otwarty ksiądz. Był wikariuszem w naszej parafii, a potem poszedł służyć do innej parafii. Nie miałem z nim dużego kontaktu. Zadzwonił do mnie, że chciałbym się wyspowiadać i przyjechał do kościoła. Niedługo po spowiedzi przybiegła parafianka, że w przedsionku powiesił się ksiądz. Każdy z nas zastanawia się, czy można było coś zrobić, żeby tego uniknąć. Podczas spowiedzi nie zapaliła mi się żadna lampka w głowie. Nic na to nie wskazywało.

Zdarzenie potwierdzają także wielkopolscy policjanci.

- W środę odebraliśmy zgłoszenie o takim zdarzeniu. Na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że zdarzenie nie miało charakteru kryminalnego - mówi Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.


148 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page