top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Senat UAM kontra Sejm RP

W poniedziałek 20 grudnia 2021 roku senatorowie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyjęli dwa stanowiska w sprawie bieżących wydarzeń społeczno-politycznych.

Sprawa dotyczy jednej z prywatnych stacji telewizyjnych, należących do zagranicznego koncernu medialnego.


Senat UAM wyraził głębokie zaniepokojenie przyjętą przez Sejm RP nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, nazywaną „lex TVN”. W stanowisku czytamy: „Skutkiem tej regulacji będzie ograniczenie wolności mediów, która jest fundamentem demokratycznych społeczeństw. Poważne zastrzeżenia budzi także sposób procedowania nad nowelizowanymi przepisami, niezgodny ze standardami demokratycznego państwa prawa.


Senat UAM apeluje do wszystkich o rozwagę, a władze państwowe wzywa do szybkiego znalezienia rozwiązania w duchu dialogu społecznego, poszanowania wolności oraz praw obywatelskich, w tym także prawa dostępu do informacji”.


Ale czy senat UAM bierze pod uwagę konieczność respektowania polskiego prawa? Czy profesura poznańśkiej uczelni rozumie potrzebę ochrony polskiego rynku medialnego i konieczność zachowania polskiej racji w mediach, czego TVN od lat nie respektuje? To otwarte pytania, pokazujące stronniczość i polityczne nastawienie reprezentantów UAM.20 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page