top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

SIŁA W NAS!?

Zaktualizowano: 29 gru 2020

W czasie Świąt Bożego Narodzenia katolicy podziwiają siłę Boga, którego pamiątkę narodzin obchodzimy w tym czasie. Inaczej poznańscy artyści, związani z Urzędem Miasta. W czasie pandemii postanowili oni dodać otuchy mieszkańcom, podnosząc siłę woli każdego człowieka. Pod powyższym hasłem powstała wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury. Inicjatorzy akcji stworzyli podwójne znaczenie hasła, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny napis SIŁA W NAS!


Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii. Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.


Pragniemy zaznaczyć, że wzajemne wsparcie jednostek miejskich podkreślone zostanie nie tylko we wspólnej identyfikacji. Połączymy nasze oferty, by pokazać w jednym miejscu, jak wiele mamy do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku - zaczynając od 3 stycznia 2021.


Instytucje zaangażowane w projekt to:

· Biblioteka Raczyńskich

· Centrum Kultury ZAMEK

· Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

· Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

· Dom Kultury Stokrotka

· Estrada Poznańska

· Galeria Miejska Arsenał

· Muzeum Archeologiczne

· Poznański Chór Chłopięcy

· Teatr Animacji

· Teatr Muzyczny

· Teatr Ósmego Dnia

· Teatr Polski

· Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

· Wydawnictwo Miejskie Posnania
11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page