top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Starcie Poznaniaków

W ten piątek o godzinie 20.30 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim odbędzie się mecz pomiędzy dwoma poznańskimi zespołami - Lechem i Wartą Poznań. Obydwie drużyny ciężko przygotowują się do spotkania, gdyż derby Poznania odbywają się niezwykle rzadko, kto okaże się hegemonem Wielkopolski?


Sytuacja w tabeli ekstraklasy w przypadku obydwu drużyn nie wygląda najlepiej. Warta znajduje się na 14. pozycji zaś Lech na 11., wyprzedzając beniaminka zaledwie dwoma punktami przy rozegraniu jednego meczu więcej.


Miejsce rozegrania meczu jest dosyć symboliczne i pokazuje kiepską sytuację infrastrukturalną Poznaniaków, gdyż stadionem Warty w dalszym ciągu jest obiekt w Grodzisku Wielkopolskim. Dzisiaj mamy w Ekstraklasie dwa kluby grające poza swoją rodzimą bazą - Wartę Poznań w Grodzisku Wlkp. oraz Raków Częstochowa w Bełchatowie.

Przypadek Warty dzięki derbom staje się niezwykle spektakularny, bowiem konieczność rozegrania tego meczu na grodziskim stadionie przypomina, że problem nie został rozwiązany. Czy dzięki temu wydarzeniu coś zmieni się w sytuacji stadionowej beniaminka z Wielkopolski?10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page