• Redakcja Nowy Poznań

Szukają świadków zdarzenia

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa. 21 kwietnia br. sprawca bez powodu zaatakował nożem przechodzącego przez przejście dla pieszych 51-latka w wyniku czego trafił on do szpitala, a napastnik został szybko zatrzymany. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy były świadkami tego zdarzenia, a szczególnie osobę, która pomogła pokrzywdzonemu.


Do zdarzenia doszło 21 kwietnia 2022 r. około godziny 9.25 na przejściu dla pieszych przy Rondzie Rataje w Poznaniu. Tam młody mężczyzna bez powodu zaatakował przypadkową osobę nożem. Ponadto zadawał jej ciosy rękoma i nogami. Przechodzący obok zaatakowanego inny mężczyzna, stanął w jego obronie, w wyniku czego pomiędzy nim, a sprawcą doszło do szarpaniny. Po kilkunastu sekundach napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku przystanku tramwajowego, a po krótkim czasie został zatrzymany przez policjantów.


Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego przestępstwa.


W związku z tym prosimy o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, a szczególnie młodego mężczyznę, który udzielił bezpośredniej pomocy pokrzywdzonemu. Niewykluczone, że sam również mógł zostać ranny.


Prokurator nadzorujący postępowanie podjął decyzję o publikacji jego wizerunku ze względu na to, że może on mieć informacje mające istotne znaczenie dla sprawy.


Mężczyzna ma około 30 lat, 175 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała i ma ciemne włosy. W dniu zdarzenia ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem, czarne spodnie, ciemne buty sportowe z białą podeszwą, a na plecach miał założony plecak.


Kontakt do policjantów – sekretariat Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Poznaniu 47 77 150 89, 47 77 130 90 lub 47 77 156 13 – czynny całą dobę.


Marta Mróz


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie