• Redakcja Nowy Poznań

Szybsze szczepienia!

Szczepienia przeciwko COVID-19 przyspieszają. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że do końca wakacji zaszczepieni zostaną wszyscy chętni Polacy. – Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych Polaków – powiedział szef rządu.

– Narodowy Program Szczepień to egzamin z odpowiedzialności i sprawności struktur państwa. Obiecaliśmy, że wykonanamy w pierwszym kwartale 6 mln szczepień. Udało się to zrobić – mówił Morawiecki.

– Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce – dodał szef rządu.


Przyjęto nowelizację Narodowego Programu Szczepień. Rząd zdecydował o rezygnacji z etapu II i III. – Wprowadzamy szczepienia populacyjne. Od 12 kwietnia będą mogły się rejestrować osoby z rocznika 1962. Każdego dnia zapisywać się będzie nowa grupa wiekowa – powiedział we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Co najważniejsze, ma nie zabraknąć szczepionek. – W kwietniu na pewno otrzymamy przynajmniej 5 mln dawek – zapewnił.


Najbliższe święta wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym; dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw COVID-19...

– W drugim kwartale uruchomimy szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy, w których będzie minimum 500 chętnych pracowników; punkty szczepień będą też w aptekach i placówkach POZ – poinformował Dworczyk.


– Jeśli pracodawca, który ma min. 500 chętnych pracowników do zaszczepienia, zorganizuje sobie zespół szczepienny i właściwe zabezpieczenia, otrzyma szczepionki - zapowiedział.

– Wprowadzamy rewolucyjną możliwość - do tej pory mogły szczepić wyłącznie podmioty prowadzące działalność leczniczą. W drugim kwartale uruchomimy możliwość szczepienia dla pojedynczych ratowników medycznych, pojedynczych pielęgniarek. Wprowadzimy również punkty drive thru – dodał pełnomocnik rządu. Poinformował, że uruchomione zostaną ponadto punkty szczepień w aptekach i placówkach POZ, które będą chciały uczestniczyć w programie i wykonywać szczepienia.8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie