top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Taksówki pod lupą

Straż Miejska w Poznaniu skontrolowała taksówki. Kontrole taksówek osobowych mają na celu sprawdzenie legalności i rzetelności w zakresie świadczenia usług transportu ludności. Strażnik czynności kontrolne rozpoczyna od sprawdzenia oznakowania zewnętrznego pojazdu, a następnie uruchamia aplikację w smartphonie - po wczytaniu kodu QR i zalogowaniu się, otrzymuje informację o ewentualnych nieprawidłowościach dotyczących braku aktualnych:


- badań lekarskich,

- legalizacji licznika,

- przeglądu technicznego pojazdu,

- licencji do wykonywania zarobkowego przewozu osób oraz

- zgodności stosowanego cennika z wywieszoną informacją.

Najczęściej strażnicy ujawniali braki w obowiązkowym oznakowaniu zewnętrznym pojazdów oraz naklejki z kodem QR. Z innych uchybień powtarzały się takie jak: brak cennika, aktualnej legalizacji licznika oraz uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem taksówkami. Wszystkie czynności kontrolne strażnicy przeprowadzili na postojach dla TAXI.


Kontrole TAXI w liczbach:


od początku roku strażnicy skontrolowali 1700 pojazdów,

najwięcej zlustrowanych taksówek było na terenie Jeżyc (436), Grunwaldu (358) oraz Wildy (350),

najwięcej, bo aż 285 uchybień, ujawnili strażnicy z Wildy,

przeprowadzone kontrole ujawniły łącznie 378 uchybień. Zdecydowana większość, bo aż 214, dotyczyła pojazdów zamawianych poprzez aplikacje instalowane na smartfonch, takich jak Uber oraz Bolt. Straż Mieska Poznań


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page