top of page
  • Stanisław Barełkowski

Teatr Nowy kontra pandemia vol. 2

Zaktualizowano: 5 sty 2021

Wczoraj rząd Mateusza Morawieckiego przedłużył obowiązujące obostrzenia epidemiczne do 17 stycznia, z tego względu również działalność teatrów jest znacząco ograniczona. Zarząd Teatru Nowego w Poznaniu zamieścił komunikat na swojej oficjalnej stronie, informujący o dalszych planach funkcjonowania. Oto jego fragmenty:


Z przykrością musimy odwołać znaczną część naszego noworocznego repertuaru. Bilety zakupione w kasie TN mogą Państwo zwracać, począwszy od dziś...

Powstaje pytanie, czy zarząd teatru nie może podjąć się zrealizowania premier w formie zdalnej? To może być tańsza forma, nie angażująca wielu pracowników administracji teatru a jednak dająca widzom poczucie uczestnictwa w spektaklu. Jak narazie było takich spektakli niewiele, m.in: CO BĘDZIE ZE MNĄ? Poszukiwanie nowych form wyrazu powinno być domeną teatru a próby dostosowania się zasadą a nie wyjątkiem, potwierdzającym smutną regułę, że od początku pandemii w Teatrze Nowym niestety, niewiele się dzieje. Teatr ten jest utrzymywany w dużej części z dotacji publicznych i brak widowni nie powinien być przeszkodą w realizacji - choćby zminimalizowanego - programu artystycznego. Trzeba tylko chcieć.


36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page