• Redakcja Nowy Poznań

Termy dla zaszczepionych

W Termach Maltańskich otwarta została specjalna kasa, w której będą obsługiwane wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. To ma ułatwić przestrzeganie limitu osób przebywających na basenach. Zdaniem klientów w nowej kasie czeka się 5 min, w kasie dla osób bez szczepionki ponad 25. Niektórzy mieszkańcy uważają, że to niesprawiedliwe i jest to segregowaniem ludzi.


Upały spowodowały, że wielu mieszkańców szuka ochłodzenia. Takimi miejscami są baseny czy Termy Maltańskie w Poznaniu. Należy jednak pamiętać, że z powodu epidemii koronawirusa, wciąż w placówkach obowiązują restrykcje.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, na basenach i w aquaparkach trzeba przestrzegać limitu 50 proc. osób przebywających wewnątrz. Nie wliczają się jednak do nich osoby, które przyjęły już obie dawki szczepionki lub zostały zaszczepione jednodawkowym preparatem J&J.


Liczba chętnych jest spora i znacznie przewyższa ustalony limit. Z tego powodu tworzą się gigantyczne kolejki do wejścia na pływalnie. Władze Term Maltańskich znalazły rozwiązanie, aby przyspieszyć proces wpuszczania gości. Uruchomiono specjalną, oddzielną kasę dla zaszczepionych.


"Kasa dla osób w pełni zaszczepionych obsługuje zarówno bilety zakupione on-line, jak i bilety tradycyjne, kupowane w kasach. Przed zakupem biletu lub odebraniem transpondera na podstawie zakupionego przez internet biletu, należy okazać dowód zaszczepienia: kod QR w aplikacji "Zaszczepieni" lub certyfikat szczepionkowy z wpisanymi datami szczepień. Będziemy również prosić Państwa o pokazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby zaszczepionej" - można przeczytać na stronie Term Maltańskich. Polsat News


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie