top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Testowe oszustwo?

Na największym poznańskim portalu informacyjnym, ale także na wielu innych lokalnych portalach w sieci, można znaleźć w zakładkach ogłoszenia produkt, albo w zasadzie usługę o nazwie: Negatywny wynik testu na COVID-19 w 24h. Bez wychodzenia z domu. Przyjrzeliśmy się dokładniej procederowi, który - co możliwe - bezpośrednio zagraża życiu wielu osób.


W ogłoszeniu można przeczytać zapewnienie, że usługodawca oferuje negatywny wynik testu na COVID-19 bez wizyty w laboratorium wraz z zaświadczeniem lekarskim. Skąd zatem wiadomo, że test wyjdzie negatywnie..? Następnie przedstawione jest możliwe zastosowanie takiego wyniku testu a wszystko zaprezentowano w niezwykle lekkomyślny i ściśle komercyjny sposób, bez świadomości prawdopodobnego niebezpieczeństwa.


Wyjeżdżasz za granicę do pracy lub na wycieczkę. Wynik testu otrzymasz w wybranym przez siebie języku. Nie masz czasu na stanie w ogromnych kolejkach. Mamy dla Ciebie rozwiązanie.


Napisaliśmy e-mail na adres podany w ogłoszeniu, by pozyskać informacje o szczegółach dotyczących testu. Dowiedzieliśmy się, że cała usługa kosztuje 150 zł i jest to test PCR. Laboratorium, które poświadcza wykonanie testu znajduje się na liście MSZ, by móc wszystko zrealizować należy podać odpowiednie dane takie jak: informacja w jakim języku ma być wynik, czy numer dokumentu z jakim podróżujesz. Czas wykonania usługi zagwarantowano - 24 godziny.


Cały proceder jest niezwykle niebezpieczny i osoby, które są za niego odpowiedzialne prawdopodobnie igrają ze zdrowiem i życiem wielu swoich klientów. Zastanawia też fakt, że bez problemu można znaleźć taką usługę w internecie a na wielu popularnych portalach nie są takie ogłoszenia usuwane. Czy jest to pewien rodzaj aprobaty i lekceważącego stosunku do pandemii? A może to zwykła pomyłka ogłoszeniodawcy..?

143 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page