top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Testy w Biedronce

Od poniedziałku 15.03 można będzie kupić testy na COVID-19 w sklepach Biedronka. Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. - Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut - tłumaczy w komunikacie Biedronka. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3 proc. Jaka cena testu w Biedronce Ze względu na potencjalne duże zainteresowanie tym produktem, sieć Biedronka podjęła decyzję, iż klienci jednorazowo będą mogli zakupić maksymalnie trzy sztuki testu.


Produkt dostępny będzie w cenie 49,99 zł za sztukę. - Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej - powiedział Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka. Biedronka podkreśla, że test na obecność przeciwciał może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami Covid-19.


Dyskonty wygrywają walkę o polskiego klienta. Liderami Biedronka i Lidl Producent testu zaleca, aby osoby, które uzyskają pozytywny wynik na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM skontaktowali się z lekarzem i zgłosili wynik. Jeśli wynik będzie negatywny, ale objawy i tak występują, także zalecany jest kontakt z lekarzem. W ub.r. sieć Biedronka zanotowała wzrost sprzedaży w złotych o 10,4 proc. do 59,8 mld zł, a sprzedaż w ujęciu porównywalnym zwiększyła się o 7,1 proc. Liczba sklepów wzrosła o 129 do 3 115, w 1100 działa obecnie 3750 kas samoobsługowych. W br. Jeronimo Martins chce zwiększyć liczbę placówek Biedronki o 100.


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page