top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Uratowali mu życie!

Policjanci uratowali życie XX latka. Mężczyzna czekając na tramwaj na przystanku, niespodziewanie stracił przytomność. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy i podjętej reanimacji, udało się przywrócić u niego czynności życiowe. XX- latek, przytomny, został przekazany załodze karetki pogotowia.


Do zdarzenia doszło 21 stycznia br. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce, sierż. Sebastian Flisiak oraz post. Wiktoria Kaczmarek otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który czekając na przystanku tramwajowym w centrum Poznania, nagle stracił przytomność.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce interwencji. Zauważyli leżącego na ziemi młodego mężczyznę. Funkcjonariusze próbowali dowiedzieć się od niego co się wydarzyło. Udzielane odpowiedzi były zdawkowe i niezrozumiałe. Dodatkowo puls poszkodowanego był słabo wyczuwalny, a po chwili czynności życiowe ustały.

Post. Wiktoria Kaczmarek natychmiast rozpoczęła resuscytację krążeniowo – oddechową.

Podjęte przez policjantów działania przyniosły pozytywny efekt i po chwili ponownie wyczuli u mężczyzny puls.


Funkcjonariusze w trakcie oczekiwania na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego przez cały czas monitorowali czynności życiowe 20-to latka. Ratownicy zgodnie oświadczyli, że zdecydowane i szybkie działanie policjantów uratowało życie mężczyzny. Trafił on pod opiekę lekarzy.


Łukasz Kędziora, Policja Poznań


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page