• Redakcja Nowy Poznań

Urzędnicy przyjdą z podatkiem

Już po raz 16. Urząd Miasta Poznania organizuje akcję doręczania mieszkańcom listów z wymiarem podatku od nieruchomości. Wszyscy pracownicy urzędu będą wyposażeni w środki ochrony osobistej, co zapewni bezpieczeństwo sanitarne zarówno im, jak i adresatom. Akcja rozpocznie się w czwartek, 21 stycznia i potrwa do 22 lutego.


W tym roku do doręczenia na terenie miasta będzie 130 tys. sztuk korespondencji. Ponadto 30 tys. listów zostanie wysłanych do odbiorców spoza Poznania.


- Niezaprzeczalnym atutem akcji jest możliwość odebrania decyzji podatkowej bez wychodzenia z domu - mówi Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu UMP. - Korespondencja będzie doręczana od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 20:00. Każdy urzędnik podejmie co najmniej trzy próby osobistego dostarczenia listu, gdy się to nie uda, decyzja zostanie wysłana za pośrednictwem operatora pocztowego.


Wszyscy urzędowi doręczyciele zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak przyłbice, maseczki, preparaty do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki. Zapewni to bezpieczeństwo sanitarne zarówno im, jak i adresatom.


- Decyzje podatkowe są wydawane za potwierdzeniem odbioru. Ze względu na pandemię koronawirusa zwracamy się z prośbą do mieszkańców o użycie własnego długopisu - podkreśla zastępca dyrektora Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu.


Jak dodaje Zbigniew Talarczyk, skuteczność doręczania decyzji co roku jest bardzo wysoka i przekracza 90 proc. Ponadto dostarczanie mieszkańcom listów z wymiarem podatku od nieruchomości przez pracowników urzędu przekłada się na wymierne oszczędności dla Miasta, które sięgają nawet 60 proc. kosztów tradycyjnej wysyłki.


Ponadto do korespondencji oprócz decyzji podatkowej dołączona będzie ulotka informacyjna o miejskim programie wymiany źródeł ogrzewania - Kawka Bis.


Na żądanie podatnika doręczyciele zobowiązani są do przedstawienia identyfikatora służbowego. W tegorocznej akcji weźmie udział w ok. 90 pracowników urzędu.


źródło: poznan.pl
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie