• Redakcja Nowy Poznań

Uwaga wilki!

"Jest wiele informacji o tym, że wilki w okolicach Brzozowa zagryzają zwierzęta domowe, szczególnie psy. Sytuacja wygląda na dość dramatyczną i wymaga szybkiej reakcji. Rozmawiałem już na ten temat z miejscowym nadleśniczym. Trzeba coś zrobić, zanim zrobi się ciepło i coraz więcej ludzi będzie wybierać się do lasu" – powiedział prokurator Marcin Bobola z Brzozowa. Prokurator zapowiedział, że sprawą obecnie ma zająć się miejscowa policja.


Informację o tym, że doszło do ataku na pilarzy, potwierdził w rozmowie z PAP również rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek. Podkreślił, że mężczyznom nic się nie stało.


"Powiadomiliśmy o tej sytuacji Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz lokalny samorząd, żeby ostrzegł mieszkańców. Mamy sygnały o tym, że w tamtej okolicy widziane były wilki" – powiedział Marszałek. Według rzecznika, do ostatniego ataku wilka na człowieka doszło kilkanaście lat temu w okolicach Stuposian, ale jak zastrzegł, wtedy zwierzęta były chore na wściekliznę.


Z kolei Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie, jak powiedział PAP jej rzecznik Łukasz Lis, jeszcze nic oficjalnie nie wie o ataku na pilarzy.

"Dopiero, jak dostaniemy informację, będziemy mogli zacząć działać. Jeśli chodzi o kroki, które możemy podjąć to są m.in. działania pośrednie, które wyeliminują zagrożenie. Chodzi np. o odstraszanie wilków, żeby bały się ludzi" – tłumaczył Lis.


Rzecznik pytany o ewentualną eliminację wilków, które zaatakowały ludzi, powiedział, że decyzję podjąć może jedynie Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Jak stwierdził, najczęściej takie decyzje zapadają na wniosek władz samorządowych, bo to ten organ odpowiada za bezpieczeństwo osób na danym terenie.


Wilki atakowały wiele razy – lista ataków

25.02.2021 r. Wilki zagryzły psa 30 m od domu

24.02.2021 r. Powiat sanocki: Kolejny atak wilków na zwierzęta. Tym razem ofiarą padł pies

22.02.2021 r. Poznań: Wilki w Garbach porywają psy. Od początku listopada osiem porwanych psów, niektóre w obecności ludzi

09.02.2021 r. Pod Wałczem wilk porwał psa z podwórka. W Poznaniu zaatakował psy na prywatnej posesji

02.02.2021 W Świętokrzyskiem wilki coraz częściej zabijają psy. Dlaczego to robią?

01.02.2021 r. Wilki zagryzły psa i „wyciągnęły z łańcuchem do lasu”. Gmina Tuczno ostrzega mieszkańców

20.01.2021 r. Wilki rozszarpały psa. Ty też trzymasz psa na łańcuchu?

28.12.2020 r. Drastyczne zdjęcia z Trzebicza. Wilk szedł z głową psa w pysku

07.12.2021 r. Wilk zagryzł psy

07.12.2020 r. Samotny wilk podchodzi pod domy i zagryza psy

04.12.2020 r. Wilki zagryzły psy pod Swarzędzem i zaatakowały też w Poznaniu na oczach dzieci.

126 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie