• Redakcja Nowy Poznań

Włamał się do fryzjera

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku usiłowania włamania do salonu kosmetycznego w Poznaniu. Szybko okazało się, że 22-latek miał związek jeszcze z innymi przestępstwami. Między innymi dokonał włamania do salonu fryzjerskiego w przeddzień tego zdarzenia. Łącznie usłyszał siedem zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu.


16 października br. kiedy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pełnili służbę w rejonie Grunwaldu, w pewnym momencie około godziny 1.30 zauważyli nietypową sytuację.


Mężczyzna próbował włamać się do salonu kosmetycznego przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Sprawca uderzał w drzwi oraz szybę lokalu, aby wejść do środka.


Policjanci widząc to, natychmiast zareagowali. Szybko podbiegli i zatrzymali 22-latka. Funkcjonariusze rozpoznali go. Okazało się, że jest to ten sam mężczyzna, którego poszukiwali do innego przestępstwa. 15 października br. sprawca wyważył drzwi i włamał się do salonu fryzjerskiego skąd ukradł gotówkę.


Jak się później okazało to nie jedyne przestępstwa jakie miał na swoim koncie. Policjanci zebrali materiał dowodowy i postawili mężczyźnie łącznie siedem zarzutów za kradzieże z włamaniami. Czyny te popełnił, w okresie ostatnich dwóch miesięcy. Sprawy dotyczyły włamania do pizzerii, dwóch restauracji, kiosku ruchu oraz próby wejścia do sklepu ogólnospożywczego.


Decyzją prokuratora 22-latek z Poznania za swoje przestępcze czyny otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.


Marta Mróz


17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Koniec nauki