• Redakcja Nowy Poznań

Włamywacz w Suchym Lesie

Policjanci z Komisariatu Policji w Suchym Lesie zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o co najmniej kilkanaście włamań. Tym razem, próbował dostać się do altany na ogródkach działkowych. Został zauważony i ujęty na gorącym uczynku przestępstwa przez lokalnych mieszkańców. Jak się później okazało lista czynów zabronionych, jakie popełnił była dłuższa. Sprawca usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

27 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Suchym Lesie zatrzymali włamywacza. W biały dzień mężczyzna przyszedł na ogródki działkowe w Złotnikach, a kiedy próbował włamać się do altany, został zauważony przez lokalnych mieszkańców, którzy natychmiast dokonali obywatelskiego ujęcia i wezwali policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, nie było to pierwsze takie przestępstwo jakiego dokonał.


Policjanci z miejscowej jednostki zebrali materiał dowodowy i postawili mężczyźnie łącznie sześć zarzutów za usiłowania oraz kradzieże z włamaniami na działki, których dokonał na terenie gminy Suchy Las.


Ponadto okazało się, że 39-latek dwa lata temu wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze zaznaczają, że to jeszcze nie koniec sprawy, a zarzutów wobec tego mężczyzny może być jeszcze więcej po przeanalizowaniu spraw o podobnym charakterze z wcześniejszego okresu.


Marta Mróz, Policja Poznań

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Koniec nauki