top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

W Lesznie kradną kratki

Policjanci z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży ulicznych kratek ściekowych. To 33-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Zdemontowane kratki sprzedawali w punktach skupu złomu.

W minionym tygodniu dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili, że 33-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, w ostatnich trzech tygodniach kradli żeliwne kratki uliczne. W sumie skradli osiem kratek z różnych rejonów Leszna, a ich łączna wartość wyniosła prawie 3 tysiące złotych.

10 lutego br. dzielnicowi zatrzymali na terenie miasta, sprawców kradzieży. Trafili do policyjnego aresztu, a następnie śledczy ogłosili im zarzuty kradzieży. Jednak 62-latek dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, co oznacza, że w ostatnich 5 latach odbył karę co najmniej pół roku pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, w tym przypadku przeciwko mieniu. W tej sytuacji grozi mu nawet 7,5 roku pozbawienia wolności, natomiast 33-latce do 5 lat więzienia.


Monika Żymełka/MŚ


6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page