top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Warta dostanie 10 mln

Sezon zakończył się dla Warty zaskakująco dobrze, przy początkowym planie zakładającym utrzymanie się w Ekstraklasie - Zieloni wywalczyli 5. miejsce w tabeli. W efekcie otrzymają 10,6 mln zł z tytułu uczestnictwa w rozgrywkach. Dużo? O to pytany był właściciel Warty Poznań Bartłomiej Farjaszewski na łamach portalu Sport.Interia.pl


Świetnie, że je dostaniemy, bo potrzebujemy pieniędzy. Zatem dla nas dużo. Gdy jednak spojrzymy na wypłaty dla innych klubów, nawet niżej notowanych w tabeli, to jest to ogólnie kwota średnia w całej lidze.


Pomimo sukcesów i niemałych pieniędzy w budżecie, Farjaszewski zapytany, czy Warta chce stać się wielkim zespołem, panującym - "hegemonem", odpowiedział, że nie.


Nie czułbym się komfortowo jako właściciel dużego klubu piłkarskiego. Nie objąłbym go jako właściciel, to nie dla mnie. Budujemy klub wokół wartości, które są mi bliskie. Co z tej budowy wyniknie, jaki wynik - to zobaczymy, ale chcę klubu wrażliwego, po prostu.


Właściciel Warty jednoznacznie chciał podkreślić, że Zieloni nie chcą stać się wrogiem Lecha. Nie chcą w żaden sposób wykorzystywać kryzysu jaki w nim panuje. Jednakże czy poprzez wygrywanie i zdobywanie najwyższych miejsc nie będzie naturalnym przejście części kibiców do Beniaminka? Okaże się nadchodzącym sezonie.


20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page