top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Warta Poznań bez pieniędzy

Projekt modernizacji obiektów przy Drodze Dębińskiej 12 nie uzyskał dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 38 mln zł z tej puli miało być przeznaczone na poprawę infrastruktury, z której na co dzień korzystają piłkarze Warty Poznań oraz przedstawiciele sekcji szermierki, tenisa ziemnego i hokeja na trawie.


We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiego rozdania środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wstępnie było to 6 mld zł. W Wielkopolsce na sfinansowanie lub dofinansowanie 134 projektów przeznaczono blisko 267,5 mln zł. Chodzi o inwestycje, których realizacja stanęła pod znakiem zapytania ze względu na COVID-19. Rządowy Fundusz jest odpowiedzią na pogarszającą się sytuację finansową samorządów z powodu pandemii koronawirusa.

Niestety, na liście wybranych inwestycji nie znalazła się koncepcja gruntownej modernizacji bazy sportowej przy Drodze Dębińskiej 12. To był projekt, z którym Warta Poznań wiązała ogromne nadzieje. Był efektem wspólnych prac Warty Poznań S.A. oraz Klubu Sportowego Warta Poznań przy wsparciu samorządu Miasta Poznania.Fot. Łukasz Gdak

Fot. Adam Ciereszko

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page