top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Wojna z dzwonami

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, ale musiało się to stać w lewicowym Poznaniu. Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie otrzymała mandat. Wszystko z powodu hałasu, który powoduje bicie kościelnych dzwonów! Księża z tej poznańskiej parafii poinformowali w minioną niedzielę, że w ubiegłym tygodniu do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska i nie mieli oni dobrych wiadomości.


- 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom. Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i nie dostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 złotych oraz zalecenie wyciszenia dzwonów, co w konsekwencji będą następne kary z tym związane i to dosyć pokaźne - informują księża.


- Będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom - dodali kapłani.


To nie pierwsza taka sytuacja w Polsce. Mandaty za zbyt głośne bicie dzwonów otrzymały w przeszłości parafie w Lubsku (woj. lubuskie) oraz Opolu. Teraz do tej smutnej listy dołączył Poznań. Który kościół otrzyma kolejną karę? Zapewne dzwony poznańskiej Katedry są głośniejsze. SE


195 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page