top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Wpadł do rzeki

16 listopada o godzinie 21:30 załogi z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Grodzisku Wlkp., OSP Granowo oraz OSP Kamieniec zostały zadysponowane do zdarzenia na drodze krajowej nr 32 w miejscowości Kotowo. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ciągnik siodłowy z naczepą przewożący maszyny rolnicze wypadł z drogi i częściowo wpadł do rzeki Mogilnicy. Strażacy pomogli kierowcy wydostać się z pojazdu, by następnie udzielić mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i dalej przekazać obecnemu zespołowi ratownictwa medycznego. Kierowca doznał najprawdopodobniej tylko niegroźnych ogólnych potłuczeń.


Oprócz strat w pojeździe, przewożonym ładunku, uszkodzeniu nowo budowanego mostu, doszło również do wycieku oleju napędowego do rzeki. Spowodowało to konieczność utworzenia zapory sorpcyjnej w celu powstrzymania dalszego przedostawania się medium z nurtem cieku do środowiska. Podjęto też czynności zmierzające do neutralizacji. W tym celu zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno – ekologicznego z Poznania. W dalszej kolejności za pomocą dźwigu wyciągano pojazdy z rzeki.

Działania zakończono wczesnym rankiem, krótko przed godziną 5. Podjęto współpracę z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w celu monitorowania sytuacji na cieku wodnym.


Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nowak – KP PSP w Grodzisku Wlkp.13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page