top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Wpadł w Grodzisku

Policjanci z Grodziska Wlkp. zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania do odbycia kary pozbawienia wolności. Dokument został wydany przez Sąd Wyższej Instancji w Dublinie (Irlandia) za liczne przestępstwa narkotykowe. 22-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski trafił do aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Kryminalni z grodziskiej jednostki Policji nawiązali współpracę z Sądem Okręgowym w Poznaniu, której efektem było zatrzymanie na terenie Grodziska Wielkopolskiego 22-letniego mężczyzny, za którym wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest poszukiwany przez irlandzki sąd za przestępstwa narkotykowe.


Z pozyskanych przez policjantów informacji wynika, że Sąd Wyższej Instancji w stolicy Irlandii wydał za 22-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania z uwagi na liczne i poważne przestępstwa narkotykowe. Według prawa irlandzkiego posiadanie znacznych ilości narkotyków, jak również wprowadzanie ich do obrotu jest zagrożone bardzo wysokimi karami.


Grodziscy funkcjonariusze z pionu operacyjnego zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. W trakcie zatrzymania 22-latek posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany i był pod wpływem alkoholu. Tym samym osobne postępowanie karne za posiadanie narkotyków będzie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Zgodnie z polskim prawem posiadanie narkotyków zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Decyzją Sądu Okręgowego w Poznaniu mężczyzna został osadzony w tymczasowym areszcie w oczekiwaniu na dalsze wyroki.


Kamil Sikorski/MŚ


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page