top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Wszędzie dziury w drogach

Tylko do 2 lutego Zakład Robót Drogowych załatał 888 ubytków w poznańskich ulicach. Ich łączna powierzchnia to ponad 3650 mkw. Prace są prowadzone we wszystkich częściach Poznania. Tak dla przykładu było na ulicach: Kobylepole, Krzywoustego, Strzeszyńskiej, Garbary, w rejonie ronda Minikowo, Zakopiańskiej – czyli zarówno na drogach peryferyjnych jak też i tych w ścisłym centrum miasta. Z uwagi na dużą liczbę ubytków aż 6 ekip utrzymaniowych Zakładu Robót Drogowych pracuje w dni powszednie na ulicach. Prace odbywają się również w wybrane soboty.


Na drogi gruntowe natomiast wyjeżdża równiarka. Jej praca polega na profilowaniu ulicy za pomocą maszyny, która zbiera nadmiar podłoża i zasypuje powstałe ubytki (do zasypania ubytków stosuje się w zależności od rodzaju materiału pofrez lub tłuczeń), po wykonaniu równania i podsypania ubytków podłoże jest wałowane aby zagęścić użyty materiał.


Jednak praca równiarki uzależniona jest od warunków pogodowych (brak opadów atmosferycznych i dodatnie temperatury). Zbyt zmarznięty lub podmokły po opadach grunt uniemożliwia przeprowadzenie prac. Dlatego obecnie Zakład Robót Drogowych prowadzi równanie tylko na tych ulicach, na które może wjechać ciężki sprzęt. Tego typu prace były już przeprowadzone dla przykładu na ul. Literackiej, Huby Moraskie oraz na ul. Miętowej i ul. Nadwarciańskiej. Zaplanowane są m.in. na ulicach: Sytkowskiej, Poronińskiej, Cieplickiej, Szczawnickiej, Wicherkiewicz, Hodowlanej czy Szklarniowej. ZDM Poznań


29 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page