top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Wyłudził - posiedzi

Policjanci z Kórnika i Poznania doprowadzili do zatrzymania 32-letniego mężczyzny, który podszył się pod pracownika istniejącej firmy i w jej imieniu wynajął wózki widłowe o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Wszystko po to, by wyłudzone maszyny sprzedać po zaniżonej cenie. W efekcie prowadzonej sprawy policjanci przedstawili zarzuty czterem mężczyznom.

Sprawa ma swój początek kilka tygodni temu, kiedy z firmą znajdującą się na terenie gminy Kórnik, skontaktował się potencjalny klient zainteresowany długoterminowym wynajmem dwóch wózków widłowych. Mężczyzna poinformował, że działa w imieniu swojej firmy i na jej dane, przez Internet, zawarł umowę wynajmu. Wózki zostały dostarczone w miejsce wskazane przez klienta i tam odebrane za pokwitowaniem.


Po kilku dniach usługodawca wysłał fakturę do zapłaty na adres najemcy - firmy znajdującej się na terenie Dolnego Śląska. Właściciel maszyn zamiast zapłaty otrzymał jednak odpowiedź, że firma żadnych wózków nie zamawiała. Wtedy wyszło na jaw, że ktoś podszył się pod pracownika przedsiębiorstwa i w jego imieniu przeprowadził całą transakcję.


O sprawie natychmiast zostali poinformowani policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku, którzy przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ustalili oszusta. Namierzony mężczyzna został zatrzymany na terenie Wrocławia przez miejscowych policjantów. Jak się okazało 32-latek wyłudzone maszyny sprzedał innej firmie po zaniżonej cenie. Sprawca usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.


Zatrzymany mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy, dodatkowo przebywając na warunkowym zwolnieniu z odbywania kary pozbawienia wolności za rozbój.


W efekcie przeprowadzonego śledztwa mundurowi ustalili tożsamość trzech nowych właścicieli wózków z Gniezna, którzy musieli wiedzieć, że maszyny pochodzą z nielegalnego źródła. Wszyscy usłyszeli zarzuty paserstwa. Wózki widłowe zostały odzyskane i wróciły do prawowitego właściciela.


Śledczy ustalili, że 32-latek ma na swoim koncie podobną transakcję przeprowadzoną na terenie Dolnego Śląska. W związku z tym faktem Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej wystąpiła o przejęcie sprawy do dalszego prowadzenia w ramach jednego śledztwa.


Iwona Liszczyńska
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page