top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Wymuszał w Przeźmierowie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali nastolatka, który wymuszał od młodszego kolegi pieniądze. Jak się później okazało, nie było to pierwsze takie przestępstwo, które popełnił. Decyzją sądu, za swoje czyny 17-latek trafił na 2 miesiące do tymczasowego aresztu.


W niedzielne popołudnie, 5 września policjanci otrzymali pilne wezwanie do parku w Przeźmierowie. Zgłoszenie dotyczyło młodego mężczyzny, który miał wymuszać pieniądze od młodszych kolegów. Ponadto policjanci otrzymali informację, że sprawca może mieć ze sobą niebezpieczne narzędzie.


Na miejsce zostali więc skierowani policjanci z Grupy Realizacyjnej, Wydziału Kryminalnego z poznańskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym.


Po kilku minutach funkcjonariusze byli już na miejscu i zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku, tuż po tym jak odebrał gotówkę od 13-latka.


Jak się później okazało, nie było to pierwsze wymuszenie rozbójnicze, którego dokonał. Wcześniej zdarzały się podobne sytuacje. Policjanci zebrali materiał dowodowy i zrobili przeszukanie jego miejsca zamieszkania. Tam, zabezpieczyli pałkę teleskopową, którą sprawca miał grozić wcześniej 13-latkowi.


17-letni mieszkaniec m. Trzebaw usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został zatrzymany na 2 miesiące w tymczasowym areszcie. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa, ponieważ osób pokrzywdzonych może być więcej. Poniżej zdjęcie z zatrzymania.


Marta Mróz


652 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page