top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Wzrost przychodów Lecha o 12 mln!

Jak podaje kkslech.com na podstawie sprawozdania finansowego KRS w okresie działalności klubu od 1 lipca 2019 do 30 czerwca 2020 zarząd zanotował ponad dwudziestoprocentowy wzrost przychodów. Taki stan finansów jest zaskakujący głównie ze względu na pandemię koronawirusa i brak publiczności na trybunach. Z czego zatem wynika ten wzrost przychodów?


Z sprawozdania finansowego wynika, że Lech Poznań zanotował wzrost przychodów z 48,5 mln złotych do 60,35 mln złotych. W czasie od 1 lipca 2019 do 30 czerwca 2020 klub zanotował spadek o ponad 1 mln złotych w przypadku przychodów ze sprzedaży biletów.

Ponadto o 2 mln złotych spadły przychody z reklam, o 900 tys. przychody z usług, które klub w raporcie określił jako “pozostałe” i o 200 tysięcy złotych ze sprzedaży towarów w sklepach.


Jednak znacząco zwiększyły się przychody z tytułu praw transmisyjnych, które wzrosły z 11,3 mln zł do kwoty 26,4 mln złotych! Głównie ten aspekt wpłynął na ostateczny wynik sprawozdania.


Równocześnie niezwykle interesującym jest fakt, że to sprawozdanie jeszcze nie uwzględnia wpływów Lecha Poznań z tytułu wzięcia udziału w Lidze Europy i wytransferowanie znaczących wychowanków (np. Jakub Moder) - powyższe aspekty mogą przynieść dodatkowe 125 mln złotych.
18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page