top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Złapali podpalacza

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali sprawcę pięciu podpaleń, do których doszło w nocy 2 września br. na poznańskim Łazarzu. Tego samego dnia mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat więzienia.


Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie pięciu podpaleń na terenie poznańskiego Łazarza. Policjanci pracujący na miejscu tych zdarzeń zabezpieczyli ślady oraz dostępne nagrania z monitoringów. To pozwoliło na szybkie wytypowanie sprawcy. Zatrzymanym jest 53-latek zamieszkujący tę dzielnicę.


Do zdarzeń doszło w nocy 2 września br. na ulicach Głogowskiej, Gąsiorowskich, Małeckiego, Kolejowej oraz Caliera. Podpalone zostały pojemniki na śmieci oraz niezamieszkałe pomieszczenie gospodarcze. W wyniku pożarów zniszczeniu uległy też zaparkowane nieopodal 3 samochody osobowe oraz skuter.


Podejrzany został zatrzymany już popołudniu 2 września br. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 53-latkowi zarzutów zniszczenia mienia. Będzie odpowiadał za podpalenia i uszkodzenia pojazdów. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.


Dominika Pupkowska-Bral


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page